27 marca 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi gościł teatr z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci pt. „Pinokio”. Spektakl przygotowany był na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego.

Spektakl w bibliotece w Narwi

Jest to opowieść o drewnianym pajacyku, który marzy by zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazują się bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swojej drodze kierownika cyrku, podstępnego lisa, mamiącego obietnicami osła i dobrą błękitną wróżkę.

Spektakl w bibliotece w Narwi

Główny bohater przekonuje się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Dzieciom bardzo podobał się spektakl, w którym chętnie brały czynny udział.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna