6 lutego 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Łosince odbyła się wieczornica w ramach cyklu „Żywie jaszcze tradycja” zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury. Wieczornica pod hasłem „Chryścinnyja Abrady” poświęcona była obrzędom chrzcin na podlaskiej wsi.

Podczas spotkania scenki obrzędowe zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Narwi wraz z Panią Niną Grygoruk z Kuraszewa. Ponadto wystąpili: Michał Kononiuk, dziecięca grupa wokalna z Gminy Narew, zespół Be Happy z Narwi oraz zespół folklorystyczny Małanka z Bielska Podlaskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Anatol Wap - dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Mikołaj Janowski - radny Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski.

 

Chryścinnyja Abrady - wieczornica w Łosince

 

Czas trwania filmu - 65 min 56 sek.