16 lutego 2014 roku odbyły się w Hajnówce eliminacje powiatowe XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2014. Jest to jedna z największych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej, której organizatorem jest Białoruskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W tegorocznych eliminacjach na scenie Hajnowskiego Domu Kultury wystąpiło w sumie 38 wykonawców. Artyści wykonywali piosenki folklorystyczne tradycyjne i opracowane oraz piosenki współczesne, zwane też estradowymi.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Podczas tegorocznego koncertu, który jak co roku przyciągnął bardzo wielu widzów, wystąpiły zespoły reprezentujące również Gminę Narew. W kategorii piosenki folklorystycznej autentycznej wystąpił zespół Podlaszanki z Gorodziska, który zdobył I miejsce. W tej samej kategorii wyróżniony został też duet Luba i Olga Masajło z Gorodziska.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W kategorii piosenka folkolorystyczna opracowana (soliści) I miejsce zajęła Pani Maria Dmitruk z Łosinki, której akompaniował Pan Stefan Kopa.

Piosenka Białoruska w Hajnówce

W kategorii piosenki współczesnej (zespoły wokalno-instrumentalne) I miejsce zdobył zespół Art-Pronar z Narwi. W tej samej kategorii  II miejsce zajął zespół wokalny  Harmoń z Łosinki, a wyróżnienie otrzymał zespół wokalny „Perła” działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. Laureaci eliminacji powiatowych wezmą udział w eliminacjach centralnych w Białymstoku, które odbędą się 23 lutego br.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury