W dniu 6 kwietnia 2011 roku w Gminnej Bibliotece publicznej w Narwi odbyła się projekcja filmu „RONIN”, którego inicjatorem i pomysłodawcą był Andrzej Nowaczuk, a montażystą Adam Gierasimiuk. Akcja filmu rozgrywa się w Japonii w wiosce Suchożebry. Zafascynowany sztukami walki mały chłopiec Kacper, którego nauczycielem jest jego ojciec Sensei Andzin – San, mistrz szkoły Andy w Siemiatyczach pragnie uczyć się jeszcze jednej sztuki walki Ken Jitsu. Prosząc o to dawnego mistrza, nauczyciela swego ojca samuraja zwanego jako Ronin, którego zagrał Mariusz Blaszkiewicz. W filmie wystąpiły trzy dziewczynki mieszkające na terenie Gimny Narew: Eliza Żakiewicz, Ada Polakiewicz i Martyna Piekarska.

Projekcja filmu pt. Ronin 

Projekcja filmu cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Narwi i okolic. W przyszłości planowane jest nagranie kolejnych odcinków filmu na których projekcje zaprasza nauczyciel sztuk walki Andrzej Nowaczuk oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi.

Projekcja filmu pt. Ronin

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi