20 lipca 2013 roku Gmina Narew po raz kolejny obchodziła swoje święto – XIV Dni Narwi. Na uroczystość serdecznie zapraszali Wójt Gminy Narew Pan Andrzej Pleskowicz i Prezes Rady Właścicieli Spółki Pronar Pan Sergiusz Martyniuk.

XIV Dni Narwi

Podczas tegorocznych Dni Narwi odbyły się między innymi powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, powiatowe zawody Strongman, gminny turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Narew, festyn rodzinny „Bajkolandia”, parada mażoretek i orkiestry dętej, magiczne sztuczki w wykonaniu Teatru Ognia, fajerwerki, a także występy kabaretowe i liczne koncerty. Imprezie towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych firmy Pronar z Narwi oraz ruchoma stacja krwiodawstwa.

XIV Dni Narwi

Dni Narwi rozpoczęły powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach startowało 12 jednostek OSP z powiatu hajnowskiego. Jak na strażaków przystało przebiegały one sprawnie i zostały przygotowane w sposób profesjonalny.

XIV Dni Narwi

Organizatorem zawodów był Powiatowy Zarząd Związku OSP RP w Hajnówce oraz Komenda Powiatowa PSP w Hajnówce dowodzona przez st. bryg. Jarosława Trochimczyka. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami (7x50m) oraz ćwiczenie bojowe (zadanie bojowe z użyciem wody). Podczas zaciętej walki jednostka OSP Narew zajęła 3 miejsce, a zwycięzcami zawodów okazała się drużyna OSP Trześcianka. Więcej o zawodach pożarniczych…

XIV Dni Narwi

Tego dnia odbył się również gminny turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Narew. W turnieju udział wzięło 6 amatorskich drużyn, zaś Puchar Wójta zdobyła drużyna reprezentująca firmę Pronar. Inną sportową atrakcją były powiatowe zawody Strongman. Przez dwie godziny rywalizowali ze sobą w przyjaznej atmosferze i przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności najsilniejsi mężczyźni. Mistrzem Strongman został reprezentant AZS Białystok Mariusz Sokół – na co dzień najsilniejszy policjant.

XIV Dni Narwi

Podczas części artystycznej imprezy jako pierwsze wystąpiły zespoły działające przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, bo Dni Narwi to czas na prezentację ich dorobku artystycznego. Podczas tegorocznego święta na scenie zaprezentowały się grupa wokalna Domisolki i zespół Świt. Wszystkie zespoły wokalne NOK prowadzone są przez Panią Marię Bubka. Przed publicznością wystąpiły też dwie formacje taneczne NOK, które działają pod kierunkiem Pani Bożeny Żyży.

XIV Dni Narwi

Około godziny 17.00 do Narwi przybyła orkiestra dęta z Hajnówki wraz z grupą mażoretek, która przemaszerowała ulicami Narwi na miejsce, gdzie odbywały się główne uroczystości Dni Narwi. Widzowie mogli wysłuchać koncertu oraz obejrzeć ciekawe występy mażoretek. Licznie zebrani mieszkańcy bawili się równie wspaniale przy białoruskiej muzyce w wykonaniu znanego zespołu Art Pronar z Narwi, którego kierownikiem artystycznym jest Pan Jan Snarski. Zespół zaprezentował swój bogaty repertuar piosenek, które porwały publiczność do zabawy. Po koncercie muzycznym odbył się występ kabaretowy znanego satyryka Pana Waldemara Ochni.

XIV Dni Narwi

Oprócz występów zespołów muzycznych przygotowane zostały atrakcje takie jak plac zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci. Na stoisku promocyjnym Gminy Narew można było otrzymać materiały promocyjne związane z naszą gminą jak też obejrzeć twórczość działających przy Narwiańskim Ośrodku Kultury kół zainteresowań.

XIV Dni Narwi

Gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Narwi był zespół Horpyna z Olsztyna. Zespół jest czołowym przedstawicielem ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, prezentującym ukraiński folk. Koncert Horpyny to było prawdziwe widowisko muzyczne.

XIV Dni Narwi

Po zakończeniu występu gwiazdy wieczoru wystąpił Teatr Ognia „Enzonda” z Kielc z zapierającym dech widowiskiem. Taniec z zapalonymi pochodniami zsynchronizowany z żywiołową muzyką wyglądał naprawdę imponująco. Po pokazie tanecznym Teatru Ognia, odbył się przepiękny pokaz sztucznych ogni. Dobra zabawa trwała dalej do późnych godzin nocnych, a na scenie do tańca wspaniale przygrywał zespół Sherion.

XIV Dni Narwi

Sobota była dniem uroczystym, pełnym niezapomnianych wrażeń i niecodziennych atrakcji. Każdy wykonawca tego dnia zachwycił nas swoją oryginalnością, zarówno w wyborze repertuaru, jak i kreacji. Podsumowując chciałoby się podkreślić, iż program przygotowany na Dni Narwi był bardzo atrakcyjny i pomimo kapryśnej pogody przyciągnął wielu mieszkańców Narwi i okolic.

Sponsorami XIV Dni Narwi byli: Firma Pronar Sp. z o.o. z Narwi, Bank Spółdzielczy w Narwi, RSP Rolmak w Makówce, Firma Arhelan Burzyńscy s.j., Zakład Stolarski „Franko” D. Frankowski z Narwi, Zakład Kamieniarsko-Betoniarski „Kam-Bet” A. Korobkiewicz z Narwi, Sklep Wielobranżowy „Ponek” W. Jakimiuk z Narwi, Market Budowlano – Ogrodniczy „Narbud” D. i J. Wojciechowscy z Narwi, Usługi Weterynaryjne Leon Wasiluk, Firma Maksbud z Bielska Podlaskiego. Serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury