17 lutego 2013 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2013”. Tegoroczny festiwal jest jubileuszowy, a jego organizatorem jest Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się 40 wykonawców w różnych kategoriach i repertuarze muzycznym. Gminę Narew reprezentował zespół Podlaszanki z Gorodziska, duet Olga i Luba Masajło z Gorodziska, Maria Chilimoniuk z Narwi oraz zespół Art Pronar z Narwi.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W kategorii piosenki autentycznej I miejsce zdobył zespół Podlaszanki pod kierownictwem Anny Tesluk, a także duet Olga i Luba Masajło oraz trio zespołu Podlaszanki. W kategorii piosenki folklorystycznej opracowanej III miejsce zdobyła solistka Maria Chilimoniuk z Narwi.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W kategorii piosenki estradowej współczesnej I miejsce zdobył zespół Art Pronar z Narwi pod kierownictwem Jana Snarskiego. Wszystkim nagrodzonym wykonawcom serdecznie gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ