wies krow

 

Zapraszamy na pokaz filmu 'Wieś pływających krów'.

Nowa wizja ekologicznej przyszłości ziemi kontra stara podlaska tradycja, a w tle zwyczajne ludzkie radości i dramaty – dużo humoru i ciepła w nowym filmie Katarzyny Trzaski – „Wieś pływających krów”.

Kilkoro ekologicznie świadomych i alternatywnie żyjących młodych Berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy zwiedza Biebrzański Park Narodowy a potem trafia na przepiękną podlaską wieś gdzie wynajmują stary drewniany dom od miejscowego gospodarza, pana Stanisława.

Spacerują, fotografują przyrodę, medytują, ćwiczą akro-yogę, poznają grzyby leśne, modlą się do księżyca, współczują hodowlanym zwierzętom, myją się nago przy studni, jedzą warzywa znalezione na śmietniku przy najbliższym sklepie spożywczym. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni, niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji i filmów. Czy mimo braku wspólnego języka i tak olbrzymiej kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie między dzisiejszymi neo hippisami i miejscową ludnością?

Gość specjalny - KATARZYNA TRZASKA

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Trzaska
Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski

wstęp wolny