Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Diany Jańczuk.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 października 2017 (niedziela) godz. 16.00 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42

Diana Jańczuk urodziła się w 1943 r. w Łucku na Wołyniu. Po wojnie mieszkała w różnych regionach kraju. Na Podlasie przybyła z okolic Opola, obecnie mieszka w Nowosadach. W Opolu ukończyła warsztaty sztuk plastycznych i technik wizualnych. Maluje od ponad 30 lat, debiutowała w Nyskim Domu Kultury w 1980 r. Wywodzi się z rodziny artystów: ojciec - Karol Staniec był krakowskim rzeźbiarzem. Brat - Henryk Staniec to artysta plastyk tworzący na terenie Opolszczyzny. Córka Joanna Pytel jest artystą grafikiem w Krakowie. Syn Bogdan jest muzykiem.

Prace Diany Ostapiuk-Jańczuk były eksponowane na wystawach w kraju i za granicą. Prezentowała swoje obrazy w Grecji, Niemczech i Słowacji. Rokrocznie uczestniczy w Przeglądach Sztuki Nieprofesjonalnej Hajnowskiego Domu Kultury, a jej prace uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami; w 2007 roku była laureatką I nagrody.

Serdecznie zapraszamy

plakat diana