Festiwal w tym roku odbędzie się 29 lipca 2017 i będzie to już 9. edycja. Festiwal jest inicjatywą hajnowskich animatorów kultury, będącą nawiązaniem do rockowego klimatu miasta w latach 80-tych i 90 tych. Jak zwykle na deskach hajnowskiego amfiteatru  zagrają gwiazdy muzyki alternatywnej, legendy polskiego rocka jak również znakomici zagraniczni goście. Do tej pory grali dla min.:  Dezerter, Armia, Proletaryat, Farben Lehre,  Cela nr 3, Moskwa, Tilt, Błękitny Nosorożec, Sex Bomba, GaGa/Zielone Żabki, Kabanos, Sedes, Alians, The Bill, Qulturka, Swobodna, Sajgon, Materia, Skowyt i wiele innych. Festiwal gościł również gwiazdy białoruskiego rocka takie jak  DZIECIUKI, B.N., Re1ikt, The Toobes czy Ściana. Na festiwalu swoją muzyczną karierę rozpoczynał jeden z obecnie najlepszych zespołów metalowych w Polsce młodego pokolenia – zespół MATERIA – laureat 1. edycji festiwalu.

W tym roku zagrają:

 • Włochaty - anarchopunk - Szczecin
 • Ostrov - metal/hard rock/punk - Białystok
 • Mateo Colon - heavy metal – Śląsk
 • B.N. - post grunge/metal/alternatywa - Bereza/Białoruś
 • Sajgon - punk rock - Wałbrzych
 • Aterra - metal - Warszawa
 • The Ripers - punk - Białystok
 • Ciężka Ręka Chirurga - hc - Hajnówka
 • Sedov - post punk/cold - Wysokie Mazowieckie - laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016
 • KT.GREEN - rock/pop – Warszawa - laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016
 • Panta Koina - metal/punk/rock – Lublin - laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie:

www.rockowisko.hajnowka.pl
www.facebook.com/festiwal.hajnowka

 

rockowisko plakat