Hajnowski Dom Kultury zaprasza na koncert syberyjskiego barda Evgena Malinovskiego, który odbędzie się 30 kwietnia 2017 r. (niedziela), o godz. 19:00 w sali kolumnowej HDK.

Będzie to muzyczna podróż z klasyką rosyjskiej pieśni bardowskiej splecionej ze współczesną piosenką poetycką. A wszystko to przy akompaniamencie gitary akustycznej. Podczas wędrówki spotkamy się z najwybitniejszymi rosyjskimi bardami: Włodzimierzem Wysockim, Bułatem Okudżawą, Siergiejem Jasieninem.

O artyście

Evgen Malinovskiy – urodzony w Biełowie na Syberii, od 1992r. mieszka w Polsce. Absolwent Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultur (wydział „Dyrygent orkiestr estradowych”). Aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz. Jest inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysokiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur w Warszawie. Swoją przygodę z filmem rozpoczął w 1993r., grając w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego. Najnowsze produkcje z jego udziałem to m..in. „Historia Roja”, „Księstwo”, „Bitwa Warszawska 1920”, „Syberiada polska” oraz seriale „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Pierwsza miłość”.

Najważniejszy muzyczny projekt to „Syberyjski bard zaprasza”. Na jego repertuar składają się pieśni uznanych na całym świecie bardów. Słowa w nich zawarte oddają światopogląd artysty, przekazują uznawane wartości. Są to utwory m.in. Włodzimierza Wysokiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Aleksandra Dolskiego itp. Wydał 3 płyty: „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste” (2008), Śladem Okudżawy” (2011), „Prolog” (2006). EVGEN jest autorem aranżacji i opracowań wszystkich pieśni, znajdujących się na płytach. Pełne liryzmu, szczerości oraz świeżości, ukazują nowe spojrzenie na twórczość rosyjskich bardów.

Bilety w cenie tylko 15 zł do nabycia w sekretariacie HDK tel. (85) 682 32 03 jak i przed koncertem.

evgen