1. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

    W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra!

Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!
Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 8 podlaskich miejscowościach!


Pokaz filmowy w Narwi


5 grudnia 2019 (czwartek), godz. 17.00

Narwiański Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 105

wstęp wolny

 

AfroSzorty: Tożsamość


Oto selekcja najlepszych tytułów krótkometrażowych z Afryki lub z tzw. diaspory afrykańskiej, którą w tym roku zdominowało pytanie o tożsamość. Tożsamość kontynentu, jej mieszkańców, zarówno w kontekście historycznym jak i współczesnym. Poruszane są tu najprzeróżniejsze tematy, a wątki mają różny ciężar gatunkowy.
Czy „biały”, tzn. albinos, jest prawdziwym Afrykaninem? Czym różni się tożsamość medialna Afrykanina od prawdziwej tożsamości? Jakie jest miejsce kultury Senegalczyka czy Burkinabe w zglobalizowanym świecie? Ale również: czy kobieta w islamie powinna usuwać brwi?
Selekcja przygotowana przez Festiwal AfryKamerato wybór dokonany z blisko pół tysiąca krótkich metraży nie tylko z Afryki, a za sprawą filmów z Kenii, Ghany, Burkina Faso, Senegalu, Tunezji czy Egiptu jest to też szeroki przekrój samego kontynentu.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

Współorganizator: Narwiański Ośrodek Kultury

 Plansza HD 1920x1080